Užgavėnės

1a klasės mokiniai jau laukia pavasario ir veja žiemą.

2021 vasario 8-12 dienomis 2 klasių mokiniai dalyvavo integruotose veiklose ,,Užgavėnės“. Veiklas  mokiniai pradėjo minčių lietumi  ir mąstymo žemėlapiais.  Antrokams žiemos  pabaigos  šventė siejosi su žiemos išvarymu, kaukėmis, More, blynais…  Šį kartą nepavyks ,,gyvai“ išvaryti žiemos, todėl mokiniai susidomėję klausė mokytojų pasakojimų apie senąsias tradicijas ir papročius, stebėjo daug filmuotos medžiagos iš Rumšiškėse anksčiau vykusių švenčių. Per įvairias veiklas antrokai papildė savo žinias apie šios šventės tradicijas. Jie skaitė tekstą apie Užgavėnes, stebėjo iliustracijas, filmukus , kaukių gamybą, sprendė matematikos užduotis „Blybų puota“, kūrė ir sprendė žodinius uždavinius Užgavėnių tema. Per šokio pamoką stebėjo ir  pasikartojo šokius-žaidimus „Šiaudų batai“, „Čigonėlis“, „Meškutė“. Per muzikos pamokas  mokiniai stebėjo dainų įrašus, kartu dainavo.  Kiekvieną dieną  pildė mąstymo  žemėlapius, galvojo ir rašė sakinius apie žiemos išvarymo šventę. Per dailės-technologijų pamokas susipažino su įvairiais kaukių gaminimo būdais,  gamino kaukes arba  piešė piešinius.  Užgavėnių dieną mokiniai virtualiai per TV stebės vaizdus iš ankstesnių metų linksmybių, valgys blynus ir lauks ateinančio pavasario.
„Gaspadinės, kepkit blynus
Užgavėnių dieną.
Čiupsim žiemą už čiuprynos,
Vysime iš kiemo…“ (J. Beniulis).
Užgavėnės – smagi pavasario šventė, daug juoko, burtų, išdaigų, daug gardžių blynų. Nors karantino metu burtis ir švęsti kartu nerekomenduojama, bet žiemą išvyti tiesiog būtina. Juk reikia žemę iš miego pažadinti, saulytę prikelti ir, žinoma, prisivalgyti blynų iki soties! 1d klasės mokinukai laikydamiesi šio papročio maišė, kepė ir valgė gardžiausius blynus!

Blynai DorotejaK-COLLAGE Kristupas-COLLAGE received_271239271086102 (1) received_537773783863903 (1) received_723524875029304 (1)

Paskelbta: 2021 02 17