Tarpdalykinė teminė integracija „Menininkai“. 5 klasė

Praėjusi savaitė penktokams – jau trečioji šiais mokslo metais teminės integracijos pamokų savaitė, kurios tema  „Menininkai“. Ją visi pirmadienį pradėjo mokyklos aktų salėje. Įvadinę pamoką vedė muzikos mokytoja Giedrė ir dailės mokytoja Asta. Penktokai susipažino su  M.K. Čiurlionio biografija ir kūryba, klausėsi fortepijono muzikos ištraukų, o pasiskirstę  grupėmis kartu tapė bendrą paveikslą.

Lietuvių kalbos pamokose (mokytoja Albina Kalvinskaitė) 5a ir 5b klasių mokiniai daug kalbėjo apie įvairių meno kūrinių poveikį žmogui. Pamokoje „Mokiniai – menininkai’’, dirbdami porose ar individualiai, kūrė pasakojimus apie mokyklos gyvenimą, naujoko situaciją klasėje, piešė iliustracijas minėta tema,  išsakė savo nuomonę apie svarbius mokinių tarpusavio santykius, pagarbą vienas kitam.

5b klasės mokiniai lietuvių kalbos pamokose (mokytoja Auksė Urbonienė) aiškinosi, kad menas – tai ne tik dailė ir muzika, kad menas apima ir literatūrą, ir kalbą, ir teatrą, ir šokį, ir maisto ruošimą, ir žmonių tarpusavio bendravimą; moksleiviai rašė dailiu raštu tekstą, skirtą Sausio 13-ajai minėti, analizavo puošiančius kalbą frazeologizmus, kuriuos ir iliustravo.

Etikos pamokose (mokytoja Laima Motiejūnienė) penktokai lavino savo vaizduotę, kūrybiškumą, dalinosi su kitais savo išgyvenimais pasitelkę piešinius. Mokiniai, klausydami ramios muzikos, bandė susikaupti ir išlaisvinti savo vaizduotę bei emocijas, po trumpos meditacijos piešė savo mėgstamiausią gėlę, suteikė jai vardą ir apibūdino, kokias vertybes ji skleidžia pasauliui. Piešdami mokėsi išreikšti savo jausmus ir emocijas per vaizdą, dalintis su kitas savo gerumu.

SEU pamokų metu (mokytoja Alfreda Petrošienė) mokiniai, rašydami ir apipavidalindami padėkos žodžius, diskutavo, kaip galima išreikšti pagarbą ir pripažinimą savo šeimos nariams, draugams, mokytojams ir sau patiems.

Istorijos pamokose (mokytoja Aušra Kvederaitienė) penktokai susipažino su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės epochos architektūros stiliais, mokėsi juos atpažinti pagal būdingus požymius, žinias įtvirtino atlikdami kūrybines užduotis.

Anglų kalbos pamokose (mokytoja Irina Jermoškina) 5b klasės mokiniai aplankė praeitį skaitydami apie meno galimybes praėjusiais laikais,  praturtino  kalbos žodyną, tobulino kalbėjimo  įgūdžius tinkamai naudodami būtąjį laiką.

Integruotose dailės, angų kalbos (5a) ir matematikos pamokose „Geometrinių figūrų komponavimas plokštumoje naudojant tautinių juostų motyvus“ (mokytojos Asta Bagdonaitė,  Violeta Kilinienė, Nijolė Čimielienė, Lina Kranauskienė) 5a ir 5b klasių mokiniai tyrinėjo  tautinių juostų raštus bei spalvų derinius, pakartojo spalvų pavadinimus angliškai ir užrašė, kokias spalvas pritaikė savo tautinėse juostose, rado ir atpažino geometrines figūras, iš kurių kūrė ir piešė individualias juostas, skaičiavo figūrų perimetrus ir plotus.

Pamokos gamta ir žmogus (mokytoja Alfreda Petrošienė) metu mokiniai prisiminė, kas yra garso šaltiniai, kaip sklinda garso bangos. Jie tapo mažaisiais kompozitoriais bei muzikantais ir virpindami liniuotes atliko muzikinį kūrinį. Žiūrėdami animacinį filmą „Nepaprastas draugas“ susipažino su senąja animacija ir joje perteikiamą žmogaus ir  gyvūnų draugystę.

Technologijų – mitybos pamokose 5a ir 5b klasių mokiniai (mokytoja Violeta Kilinienė) mokėsi gaminti patiekalų puošimo dekoracijas. Dirbdami grupelėse, iš vaisių gamino ežiukus,  monstriukus ir povo kompoziciją, iš daržovių pjaustė tulpes, lelijas, pelytes, boružėles, pingvinus ir paprikų traukinuką. Džiugu, kad penktokai žino daržovių ir vaisių naudą žmogaus sveikatai, mėgsta jas valgyti. Mokytojas Valentinas Ivanauskas su mokiniais iš medienos pjaustė 2019 metų simbolį – paršelį.

Kūno kultūros pamokoje (mokytoja Vida Jurkevičienė) mokiniai buvo aktyvūs ir kūrybingi. Savo kūno kalba (be žodžių) įvairiais judesiais bandė pavaizduoti tam tikros sporto šakos elementą ar judesį, o stebėję stengėsi kuo tiksliau apibūdinti, kokia sporto šaka buvo pavaizduota.

Dailės pamokose svečiavosi dailininkė Rasa Staskonytė.Dailininkė supažindino mokinius su tradicine Japonų tapyba ir kaligrafiją. Mokiniai turėjo galimybę šią techniką išbandyti praktiškai.

Visose pamokose penktokai buvo aktyvūs, smalsūs, kūrybingi ir išradingi. Su nekantrumu laukia vasario mėnesio savaitės.

Paskelbta: 2019 01 14