Konkursas „Mano žalioji palangė“

Dainavos progimnazijos pradinukai šį pavasarį dalyvavo konkurse „Mano žalioji palangė“. Konkurso tema – „Žalioji palangė Lietuvos 100-čiui‘‘. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi augalais, jų panaudojimo galimybėmis kuriant sveiką edukacinių erdvių aplinką bei ugdyti atsakomybę už savo aplinką. Konkurso uždavinys – pažinti pagrindinius augalo organus (šaknis, stiebą, lapus, žiedus) ir ekologinių veiksnių (šviesos, šilumos, vandens) įtaką augalų augimui. Mokiniai sėjo augalų sėklas į daigynus, laukė, kol jos išdygs, augalus laistė, stebėjo, kaip jie auga. Pradinukai augino ir  augalus, minimus lietuvių tautosakoje, etnografijoje. Kiekviena klasė turėjo savo „žaliąją palangę‘‘, dalinosi savo įspūdžiais su kitų klasių mokiniais, kaip jiems sekasi auginti augalus, stebėjo kitų klasių augalų augimą, o mokyklos koridoriuje sukūrė augalų kompozicijas.

20180417_130435 20180531_142608

Paskelbta: 2018 06 04